MENU
PŘEHRÁVÁNÍ VIDEA NA MP4 PŘEHRÁVAČÍCH
Mp4 přehrávače jsou hitem poslední doby. V podstatě se jedná o MP3 přehrávače doplněné o další funkce, z nichž nejzajímavější je prohlížení obrázků a přehrávání videa. Kromě MP4 přehrávače s integrovanou pamětí najdete i MP4 přehrávače s možností rozšířit integrovanou paměť o další a to v podobě SD/MMC paměťové karty. Tím získáte prakticky neomezený prostor pro vaše MP3, obrázky a videa.
Většina MP4 přehrávačů si poradí kromě rozšířeného MP3 audio formátu i se soubory ve formátu WMA, ASF, WAV.
U video souborů je to trochu složitější. Většina MP4 přehrávačů přehrává video jen ve formátu AMV, SMV (komprimovaný formát pro přenosná zařízení) což znamená, že standardní videoformáty jako je např. AVI. MPEG, je třeba do formátu AMV převést a právě zde se dozvíte jak na to.
Na trhu existuje více placených či neplacených programů pro tento převod. I když u vašeho přehrávače bude nejspíš přiložen v rámci balíku programů MP3 Player Utilities program AMV Convert, lepší zkušenosti mám  s freewarovým programem Bytessence MPx Converter a to zejména na systému Windows Vista, kde funguje zcela bez problémů.
Kde si program stáhnete?
Stránky programu jsou zde. A zde si můžete stáhnout verzi 1.2, jejíž součástí je čeština, kterou jsem pro vás upravil.
Po stažení je třeba program rozbalit (je v archivu *.zip) a není třeba jej instalovat. Nainstalovat doporučuji pouze přiložené kodeky v adresáři CODECS se zaškrtnutím instalace kodeku MPEG-4. Není to třeba jsou-li již příslušné kodeky nainstalovány.
Návod na převod:
1 - Spusťte program (MPxConverter.exe)
2 - Stiskněte tlačítko "Pridat" viz horní obrázek
3 - Vyberte vstupní video stisknutím tlačítka "Prohlizet" v řádku "Vstupni video" a dále určete adresář pro převedený soubor použitím tlačítka "Prohlizet" v řádku "Vstupní cesta". Ostatní hodnoty neměňte s výjimkou případů, máte-li MP4 přehrávač s větším rozlišením displaye.
4 - Stiskněte tlačítko "Vlozit" a následně "Zavrit". V tomto okamziku se malé okno zavře a video bude přidáno do seznamu pro převedení.
5 - A teď již postačuje kliknout na řádek s videem a stisknout tlačítko "Start", které spustí převedení videa do vámi vybraného adresáře v předchozích krocích.
Počet přístupů: 
ZDROJE

ASTRA

ZDROJE
JS HARDWARE Nová Bystřice - js@jshardware.cz  - tel. 777 196 619
Jaroslav STAŠEK © 2008